ORONCE FINE (1494-1555)

Lot 265
Estimation :
500 - 700 EUR
Result : 350EUR
ORONCE FINE (1494-1555)
Orontii Finaei delphinatis regii mathematicarum lutetiae professoris, Quadratura circuli,... De circuli mensura et ratione circuferentiae ad diametrum, demonstrationes duae. De multangularum omnium et regularium figurarum descriptione liber... De invenienda longitudinis locorum differentia aliter quam per lunares eclipses, etiam dato quovis tempore, liber... Planisphaerium geographicum... Lutetiae Parisiorum, apud S. Colinaeum, 1544, in-folio broché, couverture muette factice, pièces liminaires et 107 feuillets illustrés de figures. Le frontispice manque