BUXTORF Johann

Lot 166
Estimation :
250 - 350 EUR
BUXTORF Johann
Grammaticae Chaldaicae et Syriacae quorum primus Vocum singularum proprietatem declarat: secundus Conjunctarum rationem ostendit. Tertius Praxeos Chaldaicae et Syriacae exempla varia et luculenta continet … cum facili vocabulorum difficilium explicatione grammatica et pravorum ad veram linguae analogiam collatione. Bâle, 1615, in-12 relié plein veau postérieur, dos lisse orné avec petit manque de cuir en queue, (16) et 416 pages, quelques feuillets brunis, cachets humide d’appartenance.
Mes ordres d'achat