Jean VAILLANT. Numismata imperatorum Augustarum... - Lot 112 - Gros & Delettrez

Lot 112
Estimation :
500 - 600 EUR
Jean VAILLANT.
Numismata imperatorum Augustarum et Caesarum a Populis Romanae ditionis Graece loquentibus ex omni modulo percussa: Quibus Urbium Nomina Dignitates Praerogativae Societates Epochae Numina Illustres Magistratus Festa Ludi Certamina et alia plurima ad eas spectantia consignantur.
Amsterdam, Gallet, 1700, in-folio relié plein veau, dos à nerfs orné, tranches mouchetées, petite restauration à un plat, mouillures claires. Illustré de nombreux dessins gravés et de planches hors-texte.
Mes ordres d'achat