INGRASSIA (Giovanni Filippo)

Lot 242
Estimation :
8000 - 10000 EUR
INGRASSIA (Giovanni Filippo)
De tumoribus praeter naturam tomus primus. In quo generatim tumorum omnium praeternaturalium species: praesertimque earum nomina & definitiones, atque etiam causae, multaque generalia declarantur. Graecique & Latini, & Arabes, quatenus ad haec ipsa pertinet, enucleantur. Occasione sumpta ab Avicennae verbis, Arabum Medicorum Principis, Tertia Fen Quarti Libri, Tractatu Primo..., volume 1 [seul paru ],Naples, Matthaeus Cancer, 1553, in-folio vélin à recouvrement estampé à froid, reliure de l'époque manque les fermoir; titre gravé d'un bois aux armes, portrait en frontispice de l'auteur, deux médaillons en tête de la dédicace et lettrines initiales, (10)-382-(1) p.; feuillet q6 taché et endommagé avec perte. 1 grand ex-libris gravé de Maximilian I, Electeur de Bavaria avec 2 autres ex-libris. Relié à la suite: SERAPIONIS Joan. (Ibn SARABIYUN Yuhanna),. Arabis De Simplicibus Medicinis opus praeclarum & ingens. Averrois Arabis, De eisdem liber eximius. Rasis filii Zachariae, De eisdem opusculum perutile. Incerti item autoris De Centaureo libellus hactenus Galeno inscriptus. Dictionum Arabicarum iuxta atque Latinarum index valde necessarius, Strasbourg, Georg Ulricher of Andlanus, 1531, initiale gravée au titre, 10 f. titre, dédicace et index, 397 p.; lettrines. Sarton II-1086 Un corpus des fameux médecins arabes ibn Sarabiyun Yuhanna sur les simples, Ibn Rochd, ibn Zakaria al-Razi, avec un dictionnaire des termes arabes de médecine en latin
Mes ordres d'achat