ESTIENNE Charles.

Lot 24
Estimation :
350 - 500 EUR
Résultat : 600EUR
ESTIENNE Charles.
Seminarium et Plantarium fructiferarum praesertim arborum que post hortos conseri solent, denuo auctum et locupletatum. Paris, Robert Estienne, 1540, in-8 relié plein veau, plats décorés dans l'esprit des reliures de Grolier (redorés), dos lisse, tranches dorées, ciselées. 141 pages et 1 ff blanc suivies d'un autre texte intitulé de Latinis et graecis nominibus arborum, fruticum, herbarum, piscium et avium liber (Lutèce, Stephan, 1547, 104 p + 8 ffnc), de Carolus Stephanus, Steph. Tornaballo praesidi Rhotomagensi (36 ff, manque le 1er ff), de Carolus Stephanus I. Iacobo Mesmaeo Parisioru propraetori civili. (1543, 193 p + 11ff, feuillet 1 et 2 manquant), Sylva-Frutetum- Collis (1538, 56 ff+ 8 ffnc). Arbustum-Fonticulus-Spinetum (1542, 42 p + 3 ffnc).
Mes ordres d'achat